ART / Lithographs / Litographs 13862072
nr 1386 2072
Paul Colin
(1892-1985), Frankrike
Paul Colin (1892-1985), France. Le Tumulte Noir, portfölj med färglitografier. Signed, numbered 481/500, Éditions Anthèse 2011, outer dimensions including frame: 49x34 cm,
LITOGRAPHS, Le Tumulte Noir, portfölj med färglitografier. Signerad, numrerad 481/500, Éditions Anthèse 2011, yttermått inklusive ram: 49x34 cm
Paul Colin, French affischartist, teaterdekoratör and painter born 1892 in Nancy, Frankrike, dead 1985.
4000
SEK 3600
Monday Mars 22 2021
at 20:54:55
19/3 12:30:01
3.400 kr
20/3 21:52:44
- Thema-auction
Mar 22
Read more about Grafik
Paul Colin
Read more about Paul Colin